Napisane przez: darl1985 | Listopad 2, 2008

Hel miastem dwóch plaż

Na samym końcu półwyspu helskiego czeka na nas turystyczna perełka. Jedna z dynamiczniej rozwijających się turystycznie miejscowości nadmorskich zawładnie naszymi sercami widokami, przyrodą, wyjątkowym wieczornym klimatem na deptaku – ulicy Wiejskiej oraz dużą ilością jak na niespełna 4tys miasteczko atrakcji turystycznych i możliwości spędzenia wolnego czasu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Hel kusi, nie tylko warunkami do słodkiego plażowego lenistwa na jednej z wielu plaż.

Do wyboru, tzw Mała plaża nad zatoką Gdańska, położona tuż przy bulwarze nadmorskim, na prywatność nie ma co liczyć, ale dużo cieplejsza woda i dostępność pobliskich barów mogą skłonić do jej wyboru. Bezpośrednio przy plaży wybudowano słynne fokarium, pobliski pensjonat Duna, z wyjątkowym widokiem na może i zabytkową restaurację – Stara wędzarnia, która ewoluowała ze sklepu rybnego, poprzez restaurację do obiektu noclegowego i wystawy biżuterii robionej z „morskiego złota” – bursztynu. Na małej plaży wypożyczyć można rowerki wodne, łódki kajakowe, ale najciekawszą z atrakcji jest rejs szybką łodzią Formoza-RIB, niezapomniane emocje, adrenalina to gwarancja wyjątkowego przeżycia, firma oferuje również nurkowanie z Helu.

Po drugiej stronie miasta, idąc w górę ulicy Wiejskiej, której przejście w czasie od 12 do 16 może zająć dużo więcej czasu niż by się to początkowo wydawało (masa turystów), skręcając na wysokości ulicy Leśnej, dojdziemy nią nad sam Bałtyk. Od trzech lat plażę główną zagospodarowuje firma Hel Animation, muszę przyznać, że z roku na rok jest coraz lepiej. Oprócz Long Beach Baru, który w dzień dla plażowiczów spełnia rolę, oazy na pustyni, a wieczorami zamienia się w najgorętszy Pub na polskim wybrzeżu, a na pewno w Hel u, na  plaży czekają na nas takie formy spędzania czasu jak lot na wysokości
ok 150m, latawcem uczepionym za łodzią, przejazd bananem, turnieje siatkówki, piłki nożnej plażowej czy bardzo popularny Aerobik, prowadzony przez charyzmatycznych instruktorów.

Na tej żadnej plaży nie można się nudzić, a dzięki wielu zabiegom, słodkie lenistwo w słońcu zaczyna coraz mniej kojarzyć się z piaszczystym rajem w Helu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: